Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Šumavě je vlk. Co na to karkulka?

3. 9. 2007

Vlk se objevil na Šumavě. A její milovníci jásají. Jeden z lesníků ho zahlédl na mýtině, jak se lhostejně dívá na mužův automobil. Člověka uvnitř totiž nevnímá a z plechové pojizdné krabice si vzácný tvor pranic nedělá. Že by vlk potvrzoval úvahy o jeho schopnosti žít opět v místech, kde ho člověk  2. prosince 1856 nemilosrdně vyhubil?

Syndrom červené karkulky straší lidi i dnes - mnozí z nás považují vlka za krvelačnou šelmu, ačkoliv patří k nejplašším tvorům.

Šéf Správy národního parku František Krejčí má z objevu nelíčenou radost a jako důkaz o vlčí přítomnosti ve svém ,, revíru,, bez uzardění ukazuje igelitový sáček s vlčími exkrementy.

Když se však řec stočí na vlkův osud, ihned posmutní. Jakkoliv totiž Šumava nabízí vzácným tvorům podmínky k založení rodiny, myslivci mu zatím vždy zatnuli spolehlivě tipec dobře mířenou ranou. Jen od konce druhé světové války složili na Šumavě patnáct vlků, o nichž se ví.

To však šedivec z minulého týdne netuší. Zatím je sám a jen bůh ví, zda na Šumavě zůstane. Zda ho myslivec neskolí v domnění, že střílí na psa,nebo jednoduše proto, že mu ta šelma ujídá srnčí z talíře. 

28.8.2007 Jan Gazdík MF DNES

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Portrét